Hlavní obsah
Zapálené svíčky, květiny a plyšové hračky se objevují v Hradci Králové od nedělního dopoledne. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Řidič, který autem zabil dvě děti, měl zřejmě záchvat

V neděli večer byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti čtyřicetiletý muž, který v sobotu v Hradci Králové srazil na přechodu pro chodce dva chlapce, tříletého a šestiletého, a ti i přes zásah lékařů svým zraněním podlehli. Jednou z teorií, proč došlo k tragické události, je údajný epileptický záchvat řidiče.

Zapálené svíčky, květiny a plyšové hračky se objevují v Hradci Králové od nedělního dopoledne. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Řidič, který autem zabil dvě děti, měl zřejmě záchvat

„Říkal to ten spolujezdec, volal to na řidiče,“ uvedli někteří svědci nehody, kteří byli na místě krátce po střetu vozidla s dětmi. "Spolujezdec na řidiče po nehodě řval: Jseš debil! Co lezeš do auta, když máš záchvaty!," řekl serveru Týden.cz svědek.

„Řidič byl obviněn z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což mu v případě odsouzení hrozí až 10 let,“ uvedla tisková mluvčí policie Královéhradeckého kraje Ivana Ježková.

Jak a proč k nehodě došlo, bude řešit policie, prakticky jisté však je, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu. „U řidiče policisté na místě provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu a orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, v obou případech s negativním výsledkem,“ uvedl mluvčí královéhradecké policie Jan Čížkovský.

Podle oslovených lékařů ani jedno z dětí nemělo takřka šanci na přežití, i když se jak záchranka, tak lékaři ve fakultní nemocnici snažili udělat nemožné. „Mladší zemřelo ještě před přijetím na emergenci, druhé asi po šesti hodinách,“ uvedl Právu zdroj z nemocnice, který si nepřál být jmenován.

„Vyšetřování potrvá dlouho, vyžádáme si znalecké posudky z oboru soudního lékařství, zdravotnictví, dopravy, zjišťovat se bude i technický stav vozidla. Teprve poté bude možné popsat mechanismus vzniku smrtelných zranění,“ dodala Ivana Ježková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků