Hlavní obsah

Řidič, jenž zemřel kvůli tuningovým autům, byl pod vlivem drog

Mladý řidič, který na konci letošního května zemřel při havárii u Slaného na Kladensku poté, co se proti němu vyřítila dvě sportovní auta Nissan GTR, byl pod vlivem drog. Jeden znalecký posudek, který zatím vyšetřovatel obdržel, prokázal, že byl pozitivní na látku THC, řekla v pátek mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Řidič, jenž zemřel kvůli tuningovým autům, byl pod vlivem drog

Případ policisté stále neuzavřeli. Čekají na posudky z oboru silniční dopravy. Policisté kvůli nehodě, která se stala při návratu tuningových aut ze srazu v Panenském Týnci, obvinili ruského podnikatele Igora Bobrova, jemuž hrozí až šest let vězení. Jako svědek v případu figuruje zastupitel Prahy 7 Tomáš Vavřinec (ODS), jenž řídil druhé sportovní auto.

Nehoda se stala na rychlostní silnici R7 mezi Slaným a Smečnem. Řidiči červeného a bílého Nissanu GTR podle policie riskantně předjížděli kolonu vozidel, a tím ohrozili posádku Renaultu Twingo. Jeho řidič strhl řízení, aby se vyhnul čelnímu střetu.

Trosky malého renaultu pak skončily na střeše v přilehlé stráni. Šestadvacetiletý řidič zemřel v nemocnici. O čtyři roky mladší spolujezdkyně v nemocnici bojovala o život s těžkým zraněním hlavy a břicha.

Oba muži vinu popírají. Vavřinec médiím po výslechu řekl, že je přesvědčen, že nehodu nezpůsobil.

Pražský politik by navíc mohl mít problém, jelikož na svém autě měl místo registrační značky pouze samolepku. Podle policistů za to může magistrát udělit pokutu až 10 000 korun a roční zákaz řízení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků