Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Řidič BMW vybržďoval policisty, pak jim ujel

V honičku s několika výstřely se v neděli v jednu hodinu ráno změnila běžná dopravní kontrola policistů v Chotěšově na jižním Plzeňsku. Řidič projíždějícího BMW totiž nereagoval na výzvu k zastavení, sešlápl plyn a začal ujíždět.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Řidič BMW vybržďoval policisty, pak jim ujel

Strážci zákona začali bavorák ihned pronásledovat. Prchající šofér se je na silnici pokusil několikrát zbavit vybržděním, po chvíli ale zastavil v jedné z obcí. Policisté pak vyzvali posádku, aby z auta vystoupila a pohrozili výstřely z pistole.

„V tu chvíli začalo pronásledované vozidlo prudce couvat na jednoho z policistů. Hlídka pak použila varovné výstřely a ve chvíli, kdy vozidlo začalo najíždět i na druhého policistu, začala střílet do pneumatik,“ informoval policista Jan Koželuh.

Šoférovi bavoráku se ale podařilo z místa ujet a dokonce i setřást policisty. O dvě hodiny později našel opuštěné BMW v Plzni vrtulník. Po posádce policisté intenzivně pátrají.

„Řidič se dopustil trestného činu násilí proti orgánu veřejné moci, za což mu hrozí trest odnětí svobody mezi dvěma až osmi lety,“ doplnil Koželuh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků