Hlavní obsah
Hledaný Eryilmaz Bülent Foto: Policie ČR

Rakouský Turek ve Znojmě pobodal dva muže, bojují o život

Policie pátrá po rakouském občanovi tureckého původu Eryilmazu Bülentovi, který je podezřelý z dvojnásobného pokusu o vraždu. Podle kriminalistů v neděli pobodal v centru Znojma dva mladé muže, kteří nyní bojují v nemocnici o život. Na cizince byl vydán evropský zatykač.

Hledaný Eryilmaz Bülent Foto: Policie ČR
Rakouský Turek ve Znojmě pobodal dva muže, bojují o život

O případu informoval mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Z dostupných informací vyplývá, že muži se potkali v noci na ulici a strhla se mezi nimi hádka a rvačka, v níž cizinec použil nůž. Poté utekl.

Protože má policie podezření, že se vrátil do Rakouska, soud na něj vydal evropský zatykač. Bülentovi je 34 let, měří okolo 175 centimetrů, má hubenou postavu, tmavé vlasy a snědou pleť.

Jeden ze zraněných mužů je v péči lékařů znojemské nemocnice s pořezaným krkem, druhý utržil bodná poranění břicha a hrudníku a leží ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně.

Podle mluvčí znojemské radnice Zuzany Pastrňákové jsou v okolí hotelu Dukla, kde k napadení došlo, zásahy strážníků poměrně časté. Jde ale většinou jen o drobné krádeže, výtržnosti opilců a vandalství.

„Takto závažné případy tam nejsou na denním pořádku. Nyní budou strážníci a policisté jednat s vedením města o možných opatřeních, která zabrání opakování incidentu do budoucna,“ uvedla mluvčí. Od příštího roku budou v okolí hotelu Dukla nainstalovány bezpečnostní kamery.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků