Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Průvodčí přišla o levé oko po napadení těhotnou černou pasažérkou

Osmadvacetileté ženě hrozí až desetileté vězení za napadení průvodčí ve vlaku u Benešova. Černá pasažérka údajně průvodčí při kontrole jízdenek udeřila do levého oka a způsobila tak u zraněného oka trvalou ztrátu zraku. Žena je stíhána za těžké ublížení na zdraví, řekla mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Průvodčí přišla o levé oko po napadení těhotnou černou pasažérkou

Případ se stal 1. listopadu ve vlaku z Prahy do Salcburku. "Obviněná cestovala bez jízdenky a průvodčí ji při kontrole vykázala před Benešovem z vlaku. Došlo přitom mezi nimi ke konfliktu, při kterém byla průvodčí těžce zraněna," uvedla mluvčí a potvrdila Novinkám, že útočnice byla v době incidentu těhotná.

Průvodčí byla ošetřena v Táboře a poté okamžitě převezena k operaci do Českých Budějovic. Její oko se ale už lékařům nepodařilo zachránit. "Šlo o poranění takového rozsahu, jehož následkem je trvalá ztráta vidění," dodala Stránská.

Policie podle ní při vyšetřování případu zjistila, že obviněná byla při černé jízdě přistižena i v minulosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků