Hlavní obsah

Průmyslový palác shořel kvůli zapnutému vařiči

Za loňský požár levého křídla Průmyslového paláce na pražském Výstavišti může podle policie zapnutý elektrický vařič, na kterém ležely hořlavé předměty. V pátek o tom informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Průmyslový palác shořel kvůli zapnutému vařiči

"Lze konstatovat, že iniciátorem zmíněného požáru byl zapnutý elektrický vařič, který byl instalován v kuchyňce stánku jedné ze společností, která vystavovala v levém křídle Průmyslového paláce," informovala Miklíková.

"Vzhledem k přítomnosti hořlavých předmětů na plotýnce vařiče došlo k jejich vznícení a s ohledem na hořlavost jednopatrového stánku se pak požár rychle rozšířil nejen do dřevěné konstrukce stropu levého křídla, ale i na další stánky jednotlivých vystavovatelů," doplnila mluvčí.

Výbuchy, které požáry doprovázely, způsobily exploze dvanácti tlakových nádobek.Průmyslový palác začal hořet ve čtvrtek 16. října kolem 19:00. Hasiči přijeli po sedmi minutách od nahlášení, oheň se podařilo lokalizovat asi po půldruhé hodině.

Oheň zcela zničil levé křídlo secesního paláce. Zůstaly jen části obvodových zdí. V budově se v době požáru konala výstava PragoDent 2008.

Požár zachvátil Průmyslový palác na Výstavišti Zdroj: TV Prima

Rozhovor s očitým svědkem požáru Průmyslového paláce Zdroj: Stream

BEZ KOMENTÁŘE: Následky požáru na Výstavišti Zdroj: Stream

BEZ KOMENTÁŘE: Letecké záběry zničeného Průmyslového paláce
Zdroj: Stream

BEZ KOMENTÁŘE: Z levého křídla Průmyslového paláce zbyly trosky Zdroj: TV Prima

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků