Hlavní obsah
Odklízení trosek levého křídla Průmyslové paláce Foto: Petr Horník, Právo

Průmyslový palác by měl být opraven na podzim 2010

Za méně než dva roky by měla být obnovena požárem zničená část Průmyslového paláce na pražském Výstavišti. Vyplývá to z dodatku k nájemní smlouvě, kterou schválila v úterý rada hlavního města Prahy.

Odklízení trosek levého křídla Průmyslové paláce Foto: Petr Horník, Právo
Průmyslový palác by měl být opraven na podzim 2010

V dodatku k nájemní smlouvě na pronájem Výstaviště v Holešovicích se společností Incheba se uvádí, že levé křídlo budovy by mělo stát na místě původní stavby do konce září roku 2010.

Podle dodatku by se Incheba zavázala použít veškeré pojistné plnění za požár na opravu objektu. O podpisu dodatku bude pražský magistrát s Inchebou teprve jednat.

"Pokud bude cena stavby vyšší než částka pojistného, uhradí navýšení Incheba ze svých peněz," uvádí se v tiskové zprávě radního Milana Richtera. Pokud bude investovaná částka nižší než pojistné, měla by Incheba zbytek pojistného převést na Prahu.

Levé křídlo paláce zničil minulý týden ve čtvrtek obrovský požár, se kterým bojovali hasiči z celé Prahy. Zlikvidován byl až druhý den, škoda byla předběžně odhadnuta až na miliardu korun.

BEZ KOMENTÁŘE: Z levého křídla Průmyslového paláce zbyly trosky. Zdroj: TV Prima.

Požár zachvátil Průmyslový palác na Výstavišti. Zdroj: TV Prima

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků