Hlavní obsah
Nový šéf protikorupční policie Tomáš Martinec Foto: Právo

Protikorupční policie řeší stovky případů se škodou celkem přes 83 miliard

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) prověřoval k 31. květnu celkem 402 případů se škodou zhruba 83 miliard korun. Z toho 78 případů je korupčního charakteru. Vznikla při nich škoda přibližně 9,5 miliardy korun. To je více než za uplynulé dva roky dohromady. V rádiu Impuls to řekl šéf ÚOKFK Tomáš Martinec.

Nový šéf protikorupční policie Tomáš Martinec Foto: Právo
Protikorupční policie řeší stovky případů se škodou celkem přes 83 miliard

V roce 2010 řešil ÚOKFK 86 korupčních trestných činů s celkovou škodou 562 miliónů korun. Loni to už bylo 118 případů a celková škoda se vyšplhala na 8,1 miliardy korun.

Za prvních pět měsíců letošního roku se ÚOKFK zabýval 78 případy, v nichž figuruje 109 obviněných lidí. Podle policie způsobili škodu za 9,5 miliardy korun.

"Máme skutečně dobré podmínky pro naši práci, je tu velmi dobrá spolupráce se státním zastupitelstvím. Jsou tady případy, kdy nám v daleko větší míře občané z důvodu důvěry v orgány činné v trestním řízení oznamují trestnou činnost," podotkl Martinec.

Protikorupční policie řešila například případ ústeckého dotačního úřadu, který měl na starosti rozdělování peněz z EU. V polovině května zadržela poslance Davida Ratha ve chvíli, kdy si odnášel sedm miliónů korun v krabici na víno.

Šetří i případ nákupu letadel CASA, v němž žádá Sněmovnu o vydání její místopředsedkyně Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků