Hlavní obsah
Pozvánka na manifestaci Foto: Dalibor Durčák

Prokurátor Kohner odsouzený za vraždy podal dovolání

Bývalý vojenský prokurátor Raul Kohner, který byl loni v srpnu pravomocně odsouzen ke dvaadvaceti letům vězení za organizaci dvou nájemných vražd a jednoho brutálního napadení, se nevzdává a obrátil se na Nejvyšší soud. Muž, který od počátku procesu trvá na své nevině, tak využil mimořádného opravného prostředku, dovolání.

Pozvánka na manifestaci Foto: Dalibor Durčák
Prokurátor Kohner odsouzený za vraždy podal dovolání

Právu tyto informace potvrdil soudce Luboš Vlasák, který nad exprokurátorem a následně šéfem útvaru městské policie a spolumajitelem detektivní kanceláře vynesl rozsudek na konci loňského dubna. Odvolací soud jej pak s drobnými odchylkami potvrdil.

Kohnerův advokát Rudolf Vokoun se však již tehdy před novináři proti rozsudku ostře ohradil. "Můj klient není vinen, on žádnou vraždu ani jiné zločiny neorganizoval. Nepochybně využijeme všech možných zákonných prostředků a budeme se dovolávat k Nejvyššímu soudu," prohlásil Vokoun.

Dovolání podali i další odsouzení

Podle informací soudce Vlasáka by měl případ v nejbližší době doputovat na Nejvyšší soud.

Kohner však není jediný, kdo byl s verdiktem nespokojen, také další dva z jeho kompliců žádají o přezkoumání kauzy. "Společně s Kohnerem si podal dovolání i odsouzený Tomáš Vajner a Martina Šimánková," uvedl soudce.

Vysoké tresty

V gangu někdejšího prokurátora figurovalo celkem osm osob, devátou byl Bulhar Penio Matev Mangarov, který byl však z případu vyloučen k samostatnému projednání. Státní zastupitelství ho vinilo ze spáchání obou hrdelních zločinů.

Po Kohnerovi soud nejtvrději potrestal někdejšího vyhazovače diskotéky Mecca Tomáše Vajnera, a to 13 roky a sedmi měsíci. Dvanáctiletý trest uložil Martině Šimánkové-Zimmermanové, která si podle rozsudku objednala likvidaci svého manžela, kontroverzního majitele domu v Jugoslávské ulici Ladislava Zimmermana. Soud dále vyměřil ještě jeden nepodmíněný a tři podmíněné tresty. Jeden muž byl osvobozen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků