Hlavní obsah
Břeclavská nemocnice Foto: Mapy.cz

Příbuzní pacienta napadli v břeclavské nemocnici lékařku i sestry

Pracovní neschopností zaměstnanců skončil incident, který se v břeclavské nemocnici odehrál v pátek minulého týdne. Příbuzní pacienta napadli lékařku i sestry. Na místě musela zasahovat policie.

Břeclavská nemocnice Foto: Mapy.cz
Příbuzní pacienta napadli v břeclavské nemocnici lékařku i sestry

Událost se stala na oddělení ARO, v části nemocnice, kde jsou pacienti s nejvyšší potřebou lékařského dohledu. Skupina, domáhající se okamžitých informací o stavu příbuzného, se dostala do konfliktu s lékařkou a sestrami, které jí přispěchaly na pomoc. „Událost policisté prověřují. Na místě zasahovala městská i republiková policie, aktéry incidentu jsme zajistili při odchodu z nemocnice,“ potvrdila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

„Konflikt mezi rodinou pacienta a lékařkou řeší policie, nicméně vedení nemocnice se s rodinou sešlo a domluvilo na dalším postupu, který povede k bezproblémovému léčení pacienta. Došlo k vyhrocení situace, která se dle rodiny již opakovat nebude. Nemocnice naopak chápe její strach o příbuzného. Prosíme všechny, aby již více situaci nevyhrocovali,“ napsal na sociální síti ředitel nemocnice Jiří Jurník.

Vyjádření vedení Nemocnice Břeclav k páteční situaci na ARO Vedení Nemocnice Břeclav by rádo zklidnilo situaci, která...

Zveřejnil(a) Nemocnice Břeclav - oficiální stránka dne 24. březen 2018

Další návštěva bez problémů

Následně si schytal své kvůli tomu, že, nejspíše kvůli etnickému původu pachatelů, chce údajně událost banalizovat. „Lékařka a dvě sestry jsou v důsledku incidentu ve stavu práceneschopných. Marodí, navzdory tomu, že na ně nadřízení tlačili, aby to neřešili neschopenkou,“ řekl Právu zdroj z nemocnice.

Ředitel nemocnice Právo odkázal na zřizovatele. „Vedení Nemocnice Břeclav o události informovalo Jihomoravský kraj. Při návštěvě pacienta v péči ARO došlo k incidentu, který přerostl ve fyzické napadení lékařky. Následovala potyčka mezi napadající a personálem, který se snažil napadenou lékařku chránit. Situace si vyžádala pomoc ostrahy nemocnice a posléze policie – městské i státní,“ potvrdila mluvčí kraje Monika Brindzáková.

Dohodnutý postup při návštěvách rodiny se prý vyplatil, další návštěva byla bez problémů. „Konflikt mezi rodinou pacienta a lékařkou řeší Policie České republiky za spolupráce vedení nemocnice,“ dodala.

Případ se intenzivně projevil i na sociálních sítích. Lidem nevadí jen incident, ale i následná snaha vedení nemocnice jeho povahu minimalizovat. Aktéři incidentu se do debaty také zapojili, rodina pacienta se k němu jednoznačně přihlásila, následně ovšem příspěvek smazala. I to přispělo k vyostření konfliktu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků