Hlavní obsah
Náraz kabinu zcela zdemoloval. Foto: Milan Vojtek, Právo

Při srážce kamiónů na D2 zemřel řidič, nehoda dálnici zablokovala

Nehoda dvou kamiónů na dálnici D2 u Břeclavi si ve čtvrtek vyžádala život jednoho řidiče. Dálnice je na 46. kilometru ve směru na Bratislavu uzavřena, tvoří se několikakilometrové kolony. Dopravu u Břeclavi komplikovala také ranní nehoda cisterny, která převážela tekutý dusík.

Náraz kabinu zcela zdemoloval. Foto: Milan Vojtek, Právo
Při srážce kamiónů na D2 zemřel řidič, nehoda dálnici zablokovala

Deset minut před čtrnáctou hodinou na dálnici ve směru od Brna chorvatský řidič kamiónu nejspíše pozdě reagoval na situaci a zezadu narazil do rumunského kamiónu. Náraz kabinu tahače zcela zdemoloval. „Do odstaveného kamiónu zezadu narazil druhý,“ uvedla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

„Teprve poté, co se podařilo těžkou technikou od sebe havarovaná vozidla odtrhnout, dostali se hasiči k řidiči. Zemřel na místě nehody. V kabině tahače jel sám,“ řekla Haraštová. Zásah hasičům komplikovaly i exploze pomačkaných obalů se sycenými nápoji.

Dálnici nehoda zcela paralyzovala.

Foto: Milan Vojtek, Právo

Před místem nehody vznikla asi osmikilometrová kolona, fronty se tvořily i na všech souběžných trasách. Odstraňování následků nehody potrvá několik hodin.

Dopravu na D2 a okolních komunikacích paralyzovala už dopoledne nehoda cisterny s nákladem kapalného dusíku. „Řidič s cisternou nezvládl sjezd z dálnice,” řekla Haraštová. Navíc se na objízdné trase srazila dvě osobní auta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků