Hlavní obsah
Požár domu s pečovatelskou službou v Krupce Foto: Karel Otcovský, Právo

Při požáru domova pro seniory v Krupce zemřela žena

Při nedělním nočním požáru, který vypukl v bytě domova s pečovatelskou službou ve Hřbitovní ulici v Krupce, zemřela žena. Hasičský sbor Ústeckého kraje o zásahu informoval na svých webových stránkách s tím, že příčiny požáru jsou v šetření. Obyvatelé se do domu zatím vrátit nemohou, objekt posoudí statik.

Požár domu s pečovatelskou službou v Krupce Foto: Karel Otcovský, Právo
Při požáru domova pro seniory v Krupce zemřela žena

K požáru vyjeli hasiči v neděli v 0:36. Kvůli nasazení šesti jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

„Při požáru zemřel člověk. Jedenáct lidí bylo evakuováno,” uvedli hasiči s tím, že jedna osoba skončila v nemocnici. Požár byl zlikvidován v 1:47 a příčina vzniku se vyšetřuje.

Požár domu s pečovatelskou službou v Krupce

Foto: Karel Otcovský, Právo

Město se o klienty postará

Pečovatelskou službu, která se snaží, aby klienti mohli setrvat ve svém přirozeném prostředí, zajišťuje město.

„Bylo štěstí v neštěstí, že byt nad tím, který byl zasažený požárem, nebyl obsazený, mohlo to dopadnout ještě hůř. Hasiči navíc byli na místě velmi rychle,” řekl starosta Zdeněk Matouš (ČSSD). Sedm vyděšených a vyčerpaných seniorů, které oheň vyhnal z domovů, našlo ještě v noci azyl v ubytovně pro sportovce na místním stadionu. Starají se o ně pečovatelky a mají zajištěné i stravování. O dvě klientky se postaraly jejich rodiny.

Požár domu s pečovatelskou službou v Krupce

Foto: Karel Otcovský, Právo

„My se o ty seniory postaráme minimálně dva, tři dny, a myslím si, že možná i déle. Jsme na to připraveni,” dodal starosta. K dispozici je na stadionu osm pokojů, mají tam i sociální zázemí a společenskou místnost.

„Teď řešíme, že by si potřebovali vyzvednout nějaké věci u sebe doma, to nějak vyřešíme ve spolupráci s hasiči a policií,” dodal Matouš. Dům podle něj bude potřebovat zřejmě zásadní rekonstrukci.

Požár napáchal na domě škody za tři až pět milionů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků