Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jiří Růžička, Právo

Při požáru bytu v panelovém domě v Kroměříži zemřel člověk

Při požáru v bytě v panelovém domě v Páleníčkově ulici v Kroměříži dnes nalezli ohořelé tělo ženy. Uvedl to mluvčí krajských hasičů Libor Netopil a kroměřížská policejní mluvčí Barbora Balášová. Hasičům se požár podařilo zlikvidovat záhy, jednoho dalšího člověka záchranáři podle Netopila evakuovali.

Ilustrační foto Foto: Jiří Růžička, Právo
Při požáru bytu v panelovém domě v Kroměříži zemřel člověk

"Případ převzali krajští kriminalisté," řekla Balášová. Policie bude mimo jiné zjišťovat, zda se žena nestala obětí násilného trestného činu nebo zda zemřela právě kvůli požáru.

Hořelo v obytné místnosti prvního nadzemního podlaží pětipatrového domu. "Hasiči provedli likvidaci požáru za použití vysokotlakého proudu. Následně bylo provedeno odvětrání vnitřních prostor a kontrola sousedních bytových jednotek, bez zjištěných známek rozšíření požáru," uvedl Netopil s tím, že na místě kromě policistů pracuje i vyšetřovatel hasičů.

Letos jde o první úmrtí při požárech ve Zlínském kraji. Při požárech v roce 2012 zahynulo šest lidí a 52 jich bylo zraněno, o rok dříve si požáry vyžádaly pět úmrtí a 55 zraněných. Hasiči ve Zlínském kraji loni vyjeli k 861 požárům, je to o stovku více než v roce 2011. Oheň loni způsobil škody za 63,6 miliónu korun, v roce 2011 to bylo 377 miliónů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků