Hlavní obsah
 

Při nehodě v Olomouci zemřely dvě děti

Dvě děti zemřely ve čtvrtek odpoledne při tragické nehodě na silnici mezi městskými částmi Olomouce Holice a Nové Sady. Další tři lidé byli zraněni, skončili v nemocnici. Podle mluvčího krajské záchranné služby Pavla Lampy jsou ve stabilizovaném stavu.

 
Při nehodě v Olomouci zemřely dvě děti

Okolnosti nehody vyšetřuje policie. Silnice byla v místě nehody uzavřena, řekl ve čtvrtek krajský policejní mluvčí František Kořínek.

Nehoda se stala před 14:00 na silnici z Nových Sadů do Holice, na místě zasahovaly čtyři výjezdové skupiny včetně letecké záchranné služby. „Na místě bylo zraněno celkem pět lidí. Dva nezletilí pacienti byli na místě resuscitováni, ale bohužel neúspěšně. Jejich zranění byla neslučitelná se životem. Další tři lidé byli následně po ošetření transportováni na urgentní příjem olomoucké fakultní nemocnice," uvedl Lampa.

Další tři lidé se při havárii zranili.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Podle záchranářů jde o nezletilého pacienta, ženu a muže středního věku. Utrpěli lehké až středně závažné poranění.

Podle krajského policejního mluvčího se na místě střetla čtyři vozidla. „Ke kolizi došlo na rovném dlouhém úseku. K příčinám nehody se zatím nemůžeme vyjádřit, probíhá důkladné prošetřování,“ řekl mluvčí Kořínek.

Při nehodě u Olomouce zemřely dvě děti.

Foto: HZS Olomouckého kraje

„Hasiči po příjezdu na místo nemuseli žádnou ze zraněných osob vyprošťovat pomocí speciálních hydraulických nástrojů. V době jejich příjezdu byly zraněné osoby v péči zdravotníků. Hasiči asistovali při záchraně a resuscitaci osob,“ uvedl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Silnice 2/570 byla uzavřena, částečná uzavírka platila i v ulici Šlechtitelů. „Uzavírka bude kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody ještě nejméně hodinu a půl,“ sdělil Kořínek před 17. hodinou. Podle dopravních informací policie jde zhruba o pětikilometrový úsek. Policisté odkláněli auta na okolní silnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků