Hlavní obsah

Při loupežích muž brutálně pobodal dvě ženy

Josef Žák, který podle obžaloby loni v listopadu během půl hodiny napadl a zranil nožem v ruce dvě ženy v Ústí nad Labem a okradl je, stanul v úterý před senátem ústeckého krajského soudu. Obžaloba viní notorického gamblera z trestných činů loupeže a neoprávněného držení platební karty.

Při loupežích muž brutálně pobodal dvě ženy

Šedesátiletý recidivista nejdříve večer bodl bez varování nic netušící pětatřicetiletou ženu do zad a hrudníku v ulici Hradiště v centru města. Když upadla na zem, vzal jí tašku a utekl. Stejně jako další lupičova oběť žena trpí posttraumatickou stresovou poruchou a léčí se u psychiatra.

V ulici U Pivovarské zahrady pak sedmkrát bodl třiapadesátiletou ženu a dožadoval se přitom její kabelky. Žena dodnes nemůže kvůli útoku spát, straní se lidí a dokonce se odstěhovala z města k dceři do Děčína. Obě ženy dodnes podle svých slov nechápou, proč je Žák při okradení i pobodal.

Po přepadení šel rovnou do herny

Žák před soudem působí smířeným dojmem. Osudný den nešel do práce a od rána popíjel pivo. Po napadení žen šel s ukradenými penězi rovnou do herny, kde ho zatkla policie. "Z toho, z čeho jsem obžalován, si nepamatuji nic konkrétního. Ten nožík na houby u sebe nosím běžně," řekl soudu klidně působící Žák a omlouval se zraněným ženám.

Jeho řádění viděla řada svědků, kteří ho poznali, stejně, jako první z obětí i při rekognici. Podle mínění znalců má ale Žák v případě, že přestane pít alkohol a nebude hrát automaty, šanci se vrátit do společnosti. Navrhují proto protialkoholní léčbu ambulantní formou. "Už několikrát jsem se chtěl zabít konzumací prášků, rtuti a repelentu, protože nezvládám alkohol a automaty," tvrdí Žák.

Zdravotní pojišťovny žádají po Žákovi uhradit 75 000 korun za léčbu obou žen. Soud chce vynést rozsudek již ve středu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků