Hlavní obsah
. Foto: Archiv

Pracovník Securitas se přiznal k zinscenování loupeže

Dosud nejvyšší ukradenou finanční částku v historii české kriminalistiky se podařilo zajistit severomoravským policistům. Ze zinscenování loupežného loupežního předpadení dodávky společnosti Securitas ČR, které se odehrálo loni v září a při němž se ztratilo 27 milónů korun, byli v pátek obviněni dva zaměstnanci firmy.

. Foto: Archiv
Pracovník Securitas se přiznal k zinscenování loupeže

Jeden z mužů se pod tíhou důkazů přiznal, v těchto okamžicích se rozhoduje o vzetí obou mužů do vazby. Vozidlo Citroën Berlingo se z parkoviště u frenštátského obchodního domu Hruška ztratilo loni 16. září brzo ráno. Stalo se tak ve chvíli, kdy jeden ze dvou pracovníků agentury Securitas vstoupil do prodejny.

Zmizení vozidla i s řidičem a penězi spolujezdec po několika minutách nahlásil policii. Šoféra, připoutaného ke stromu za městem, pak o něco později objevil náhodný chodec. Dodávka bez peněz stála opodál.

Podle policie řidič Pavel D. přepadení zinscenoval spolu se svým komplicem Tomášem H., který rovněž pracoval v agentuře. Peníze v lese spolu přeložili do jiného auta, které Tomáš H. odstavili na nedalekém sídlišti. Přišli si pro něj až za několik dní. Policie tento týden zajistila 26 miliónů v pronajaté garáži v Klimkovicích na Novojičínsku. Milión už stačili utratit.

Šéf Securitas: je to veliké zklamání

Ředitel agentury Securitas ČR Aleš Křeček řekl: "Jako pokaždé v tomto státě máte více informací, než mám já. Policie mne informovala jen neoficiálně o tom, že byla nalezena větší část odcizené částky a zadržela dva naše bývalé zaměstnance." Dodal, že odhalení policie ho velice překvapilo. "Zaměstnáváme několik stovek lidí, a tak dva zatčené neznám. Ale v každém případě je to pro mne veliké zklamání," dodal.

Řidič, který nehodu zřejmě zinscenoval, podle něj požádal o ukončení pracovního poměru ihned po události. "Tvrdil, že už nikdy by nechtěl prožít takové přepadení. Nabízeli jsme mu pomoc psychologa, tu ale odmítl," dodal Křeček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků