Hlavní obsah
Požár byl velmi intenzivní. Foto: HZS Zlínského kraje

Požár na Zlínsku způsobil dvoumiliónovou škodu

Rozsáhlý požár zachvátil v noci na neděli hospodářský objekt a sousední rodinný dům v obci Březnice na Zlínsku. Majitel byl při požáru popálen. Na místě zasahovalo několik desítek profesionálních a dobrovolných hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva milióny korun.

Požár byl velmi intenzivní. Foto: HZS Zlínského kraje
Požár na Zlínsku způsobil dvoumiliónovou škodu

Operátor tísňové linky krajského operačního střediska hasičů ve Zlíně přijal oznámení o požáru v sobotu v 22:30 hodin. „Podle oznámení bylo slyšet také menší výbuchy, což vedlo k domněnce, že se může jednat i o výbuch plynu,“ řekl Právu v neděli mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil. Na místo podle něj nejprve vyjeli profesionální hasiči ze Zlína a dobrovolní ze Lhoty u Malenovic, Březnice a Zlína - Prštného.

„Jednalo se o rozsáhlý požár. Plameny zcela pohltily celou jednopodlažní hospodářskou stavbu s garáží a zaparkovaným osobním vozidlem. Intenzita hoření byla tak velká, že došlo k přenosu plamenů i do podkrovní místnosti a na střešní konstrukce přiléhajícího rodinného domu. Zaregistrované zvuky připomínající výbuchy, pocházely od pneumatik vozidla zaparkovaného v garáži,“ uvedl mluvčí.

Vzhledem k rozsahu požáru nechal podle něj velitel zásahu povolat na místo další jednotky hasičů. „V 22:42 hodin byl vyhlášen poplach jednotkám dobrovolných hasičů obcí Velký Ořechov, Bohuslavice u Zlína a Březůvky. Zasahující jednotky tak posílily další tři cisternové vozy,“ konstatoval Netopil.

Hasičům se podle něj podařilo dostat po půl hodině intenzivního hašení požár pod kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření na rodinný dům a také majetek sousedů.

Škody po požáru jsou velké.

Foto: HZS Zlínského kraje

Záchranka ošetřila popáleného majitele

„Na místo byla povolána také zdravotnická záchranná služba, která ošetřila popáleného majitele objektu. Ten se podle zjištěných informací pokoušel o záchranu majetku z plameny zasaženého objektu. Celá událost byla pro něj a jeho rodinné příslušníky natolik traumatizující, že hasiči povolali na místo i psycholožku, která jim poskytla potřebnou péči,“ konstatoval mluvčí.

V průběhu nočních hodin byly nasazené jednotky postupně odesílány zpět na své stanice. Na místě zůstala pouze jednotka dobrovolných hasičů obce Březnice, aby prováděla dohlídku nad požářištěm.

„Už v průběhu hasebního zásahu začal na místě události pracovat vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Samotné ohnisko požáru se podle zjištění nacházelo s největší pravděpodobností vně hospodářského objektu. Provedených šetřením byly postupně vyloučeny verze příčiny vzniku požáru v důsledku technické závady a úmyslného jednání. Další verze jsou nadále prověřovány,“ dodal Netopil.

Výše způsobené škody byla předběžně stanovena na dva milióny korun. Zásahem hasičů se podařilo zachránit další majetek v hodnotě asi 1,9 miliónu korun.

Oheň zničil i auto zaparkované v garáži.

Foto: HZS Zlínského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků