Hlavní obsah
 

Požár kamiónu s melouny uzavřel dálnici D1

Dálnici D1 v místě omezení na 36. kilometru nedaleko Ostředku na Benešovsku uzavřel ve středu ráno v obou směrech požár kamiónu s nákladem melounů. Na místě se tvořily po většinu dne dlouhé kolony. Provoz se v místě podařilo plně obnovit až v 16:45.

 
Požár kamiónu s melouny uzavřel dálnici D1

Požár vznikl kolem 7:00 ve směru na Prahu. Na místě zasahovali hasiči, zcela zlikvidovat se jim požár auta podařilo před 9:00.

Shořelý kamión na dálnici D1

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Podle hasičů hořel maďarský kamión s nákladem melounů. „Při příjezdu na místo hořel celý kamión, v průběhu požáru došlo k rozsypání nákladu na dálnici a k netěsnosti na palivové nádrži. Hořící nafta zasáhla i do směru na Brno,” informoval mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Požár kamiónu na dálnici D1

Foto: Pro Novinky Ladislav Kopečný

Odstraňování následků nehody pokračovalo podle něj až do zhruba 16:00. Dálnice byla zprvu asi dvě hodiny zcela uzavřena. Ve směru na Prahu řidiči sjížděli už na 56. kilometru u Soutic, ostatní výjezdy byly uzavřeny. Ve směru na Brno byla doprava sváděna už na 29. nebo 34. kilometru.

Požár kamiónu na dálnici D1

Foto: Pro Novinky Ladislav Kopečný

Po 9:00 začaly první vozy projíždět úsekem kyvadlově, umožnilo to rozebrání mobilních svodidel, která jsou na místě kvůli rekonstrukci. V 16:45 byl provoz plně obnoven v obou směrech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků