Hlavní obsah
Vyhořelý hotel v Náplavní ulici v Praze Foto: Praha HZS, ČTK

Požár hotelu v pražské Náplavní ulici má po dvou měsících další oběť

Dva měsíce po požáru hotelu v pražské Náplavní ulici zemřel jeden z cizinců, kteří tam v té době byli. Pražské hasiče o tom prostřednictvím Facebooku informovala rodina zemřelého dvaaosmdesátiletého muže. Zda zemřel na následky zranění při požáru, musí ještě ověřit policie a záchranná služba, řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Vyhořelý hotel v Náplavní ulici v Praze Foto: Praha HZS, ČTK
Požár hotelu v pražské Náplavní ulici má po dvou měsících další oběť

Pokud by policie souvislost úmrtí s požárem potvrdila, počet obětí tragické události by stoupl na pět.

„Na veřejný profil Facebooku napsala rodina jednoho z cizinců, kteří tam (v hotelu) byli, že po dvou měsících zemřel na následky požáru. My to předali policii a záchranné službě a musíme teď ověřit, jakou to má souvislost s požárem," uvedl Kavka.

Požár vypukl v pražském hotelu Eurostars David 20. ledna a zařadil se mezi nejtragičtější v novodobé historii země. Ještě před příjezdem záchranářů zemřeli jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka. Dvě ženy, dvacetiletá Němka a stejně stará Jihokorejka, později podlehly zraněním v nemocnici.

Po požáru vyšetřili záchranáři 34 lidí. Podle dřívějších informací mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové mezi zraněnými nebyli pacienti s popáleninami, ale převažovaly případy, kdy se lidé nadýchali kouře.

Policie požár vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Obviněn zatím nikdo nebyl. Škoda přesáhne podle dřívějších odhadů hasičů 20 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků