Hlavní obsah
Policie zabavila BMW, se kterým řidič najel do policisty. Foto: Policie ČR

Použil auto jako zbraň proti policistovi, luxusní BMW propadlo státu

O tom, že použít auto jako zbraň není dobrá volba, se přesvědčil sedmadvacetiletý řidič z Kopřivnice. Ten v dubnu letošního roku několikrát najel na policistu, až jej srazil k zemi. Do vězení sice nemusí, ovšem o své luxusní BMW 320 D natrvalo přišel.

Policie zabavila BMW, se kterým řidič najel do policisty. Foto: Policie ČR
Použil auto jako zbraň proti policistovi, luxusní BMW propadlo státu

„Soud ho za násilí proti úřední osobě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky odsoudil k odnětí svobody v trvání dvou let s podmíněným odkladem a dále k zákazu řízení motorových vozidel na tři roky. Zároveň soud rozhodl, že osobní vozidlo propadne státu,“ uvedl novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes.

Případ se udál počátkem dubna v Kopřivnici. Opilý řidič, navíc pod vlivem drog, projížděl vysokou rychlostí městem a policejní hlídka se jej pokusila zastavit.

Policie zabavila BMW, se kterým řidič najel do policisty.

Foto: Policie ČR

„Nejdříve narazil do dveří policejního auta, ze kterých vystupoval policista. Následně do něj najel znovu, srazil ho na zem a pokusil se ujet. Zakročující policista prostřelil ujíždějícímu vozidlu zadní pneumatiku. Vyděšená spolujezdkyně chtěla, ať zastaví, řidič však pokračoval v jízdě. Vytáhla mu klíčky ze spínací skříňky, čímž jej donutila zastavit,“ popsal policejní mluvčí Petr Gřes.

Policista utrpěl jen mírné zranění, které si vyžádalo jednorázové ošetření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků