Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Václav Pancer, ČTK

Potápěč uvízl pod ledem v zatopeném lomu. Zemřel po převozu do nemocnice

Třiapadesátiletý potápěč zemřel v noci na neděli v plzeňské fakultní nemocnici. Potápěl se v sobotu s kamarádem v zatopeném lomu ve Starém Klíčově na Domažlicku, kde vyřízli díru do ledu. Muž zůstal nehybně pod ledem, druhý muž ho nedokázal vytáhnout, uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Ilustrační foto Foto: Václav Pancer, ČTK
Potápěč uvízl pod ledem v zatopeném lomu. Zemřel po převozu do nemocnice

„Nakonec v noci v nemocnici zemřel,” uvedla Korandová. Podle mluvčího krajské záchranné služby Martina Brejchy přivolaní lékař a zdravotníci muže na místě téměř 45 minut resuscitovali.

„Posléze jsme ho v kritickém stavu odváželi na urgentní příjem fakultní nemocnice,” řekl. Vzhledem k povětrnostním podmínkám pro něj nemohl přiletět vrtulník letecké záchranné služby. Na místě zasahovali hasiči i policie.

Lomeček v Mrákově, v osadě Starý Klíčov, je bývalým lomem na kámen. Řadu let už je to velmi oblíbený cíl potápěčů. Podle zpravodajského serveru Krimi-Plzeň se potápěč kamarádovi pod vodou ztratil. Když ho po chvíli nalezl, byl už v bezvědomí.

„Sám kamaráda nedokázal vyprostit, takže další lidé museli do ledu vysekat díru, do vody se spustil další potápěč a společně pak dokázali kolegu z vody dostat," uvedl server.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků