Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Policisté v Praze dopadli lupiče 10 minut po přepadení banky

Pražští policisté zasahovali v úterý před 14. hodinou u přepadení pobočky České spořitelny ve Vodičkově ulici v Praze 1. Ozbrojený lupič se tam zmocnil neupřesněné částky v hotovosti a z místa uprchl, dopaden byl po zhruba deseti minutách v nedaleké Ostrovní ulici.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Policisté v Praze dopadli lupiče 10 minut po přepadení banky

"Hlídka se za ním na základě upozornění svědků rozběhla," přiblížila Novinkám průběh incidentu pražská policejní mluvčí Eva Miklíková.

Zadrženého pachatele následně policie podrobila výslechu.

Lupič z Tylova náměstí zatím prchá

Větší štěstí měl lupič, který dopoledne přepadl banku na Tylově náměstí v Praze 2. Úřednici vyhrožoval výbušninou. Po česky hovořícím pachateli ve věku kolem 40 let pátrají kriminalisté a žádají veřejnost o pomoc s jeho identifikací. Výši lupu policie neuvedla.

"Dosud neznámý pachatel pracovnici na přepážce vyhrožoval výbušninou a požadoval vydání peněz. Poté co měl hotovost u sebe, pobočku klidně opustil," popsala přepadení Miklíková.

Muž vysoký přibližně 180 centimetrů byl v době loupeže oblečen do světle šedého svetru s tmavými pruhy na rukávech. Na hlavě měl čepici s kšiltem, z pod které mu na ramena splývaly černé vlasy. Podle policie ale mohlo jít o paruku. V ruce nesl šedou látkovou tašku s černým pruhem.

Jakékoliv informace o tomto muži přijme policie na lince 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků