Hlavní obsah
 

Policisté v bývalé cihelně odhalili historicky největší sklad nelegálního lihu

Policisté na Pelhřimovsku odhalili minulé úterý největší sklad nelegálního lihu v historii Policie ČR, který čítal asi 1,2 miliónu litrů lihu. Na sklad policisté narazili v rámci akce Smog, která pracuje na vyšetřování kauzy Metyl. Únik na dani by činil až 330 miliónů korun.

 
Policisté v bývalé cihelně odhalili historicky největší sklad nelegálního lihu

Kriminalisty na stopu největšího nelegálního skladu lihu přivedlo vyšetřování kauzy Metyl. Již na konci října provedli policisté z Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) rozsáhlou razii, při které zadrželi osm osob a provedli dvě desítky domovních prohlídek. Mimo jiné zadrželi také podnikatele Radka Březinu a jednatele Verdany Roberta Sedlaříka.

„V obci Stojčín u Pelhřimova byla provedena prohlídka jiných prostor a pozemků. V objektu bývalé cihelny byl zajištěn nelegální sklad, který je co do množství nalezeného lihu největším „úlovkem“ v historii Policie ČR,“ řekl Novinkám mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Bývalá cihelna skrývala nelegální sklad lihu

Foto: Policie ČR

Při této razii policisté nalezli celkem 1,2 miliónu litrů nelegálního lihu, který byl uskladněn v barelech. Policisté předali líh celníkům, kteří vyčíslili škodu zkrácením spotřební daně na přibližně 330 miliónů korun.

Bývalá cihelna skrývala nelegální sklad lihu

Foto: Policie ČR

Policie v návaznosti na tuto razii rozšířila obvinění u dvaačtyřicetiletého Radka Březiny o trestný čin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků