Hlavní obsah

Policisté si nechávali pokuty vybrané od Vietnamců

Pracovníci policejní inspekce zadrželi dva pražské policisty pracující na oddělení na Lhotce. Dvojice ukládala řidičům pokuty a peníze si nechávala pro svou potřebu bez vydávání bloků. Zaměřovali se na Vietnamce.

Policisté si nechávali pokuty vybrané od Vietnamců

Muži jsou podezřelí ze zneužití pravomoci veřejného činitele a přijímání úplatku. Od prosince 2008 při silničních kontrolách v Praze 4 ukládali řidičům blokové pokuty, nevydávali pokutové bloky a peníze si ponechali pro vlastní potřebu.

„Zaměřili na občany vietnamské komunity. Proti uvedeným policistům bylo již v létě roku 2008 zahájeno trestní stíhání pro zneužívání pravomoci veřejného činitele a omezování osobní svobody, protože naložili občana čínské národnosti do služebního vozidla a odvezli ho na odlehlé místo,“ řekla mluvčí inspekce Martina Lídlová.

Státní zástupkyně zahájila trestní stíhání policistů a podala návrh na vzetí do vazby, o kterém rozhodne příslušný soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků