Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policisté navrhli obžalovat ženu z pokusu o vraždu kojence v Praze

Kriminalisté navrhli obžalovat z pokusu o vraždu ženu, která podle nich nechala loni v únoru své šestitýdenní dítě venku v mrazu. Podchlazeného kojence nalezl v Čiklově ulici v Praze 4 podnikatel Filip Slovák, který za jeho záchranu získal ocenění. Matce dítěte hrozí v případě odsouzení až dvacetileté vězení, nebo výjimečný trest.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policisté navrhli obžalovat ženu z pokusu o vraždu kojence v Praze

„Detektivové z oddělení vražd v minulých dnech podali návrh na obžalobu ženy, která 19. února loňského roku odložila dítě na ulici," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Policie tak ukončila vyšetřování případu a spis předala pražskému městskému státnímu zastupitelství, které podle mluvčího Aleše Cimbaly doposud nerozhodlo o podání obžaloby nebo o jiném vyřešení případu.

Matka dítěte odmítla podle dřívějšího Daňkova vyjádření na policii k případu vypovídat. Žena podle detektivů odjela z Česka, kriminalisté se ji snažili dopadnout v rámci mezinárodní spolupráce. Později se ji podařilo nalézt v Německu. Soud ji poslal do vazby, kde prozatím zůstává.

Třiatřicetiletý Slovák našel šestitýdenní dítě loni 19. února v Čiklově ulici v Praze 4. Kojenec ležel na betonové podestě před vchodem do neobývaného domu. Muž vzal dítě domů do tepla a zavolal na tísňovou linku. Nalezeného chlapce převzaly do péče pracovnice sociálně-právní ochrany dítěte, o svěření do péče požádala jeho babička.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků