Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policisté na severní Moravě zadrželi muže, který znásilňoval školačky

Dlouhých šest let se na svobodě pohyboval muž, který znásilňoval, či se pokoušel znásilnit dívky mezi 7 a 10 lety. K prvnímu útoku došlo v roce 2007 ve Frýdku-Místku, naposledy se o znásilnění devítileté školačky pokusil před 14 dny v Českém Těšíně.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policisté na severní Moravě zadrželi muže, který znásilňoval školačky

Třicetiletého muže z Českého Těšína zadržení podle slov policistů překvapilo a zprvu zapíral. Po předložení vypovídajících důkazů se ke všem šesti případům přiznal.

„K prvním pěti útokům došlo v letech 2007 a 2008 ve Frýdku-Místku a v Českém Těšíně, policisté ale tenkrát pachatele dopadnout nedokázali a případ odložili. Po téměř pětileté pauze se pachatel objevil znovu. Na místě útoku se nám tentokrát podařilo posbírat takové indicie, které vedly k rychlému zadržení pachatele,“ uvedla vyšetřovatelka Marcela Musálková.

Inteligentní pachatel

Muž s vyšším vzděláním využíval k útokům anonymitu velkého sídliště, kde vyhledával dívenky vracející se ze školy. „Nedělalo mu problém dostat se do vchodu paneláku a následně se pod záminkou, že potřebuje nutně na záchod, vnutil do bytu. Následný útok nikdy netrval déle než pár minut,“ popsala strategii pachatele vyšetřovatelka.

Nyní bude útočník čekat na soud ve vazební věznici. Hrozí mu trest od 5 do 12 let. „Nikdy v minulosti se podobné trestné činnosti podle našeho šetření nedopustil. Otázkou je, co dělal v průběhu těch pěti let, kdy nemáme žádný nahlášený případ,“ uvedla Musálková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků