Hlavní obsah

Policisté na Blanensku kontrolovali myslivce

Do lesů na Blanensku vyrazili o víkendu místní policisté. Na mušku si tentokrát vzali myslivce v Boskovicích, Svitávce a Uhřicích. Za dva dny zkontrolovali na padesát myslivců, jeden z nich měl propadlý zbrojní průkaz.

Policisté na Blanensku kontrolovali myslivce

Muž se tak na hon už se svými kolegy nepodíval, z prostoru byl vykázán, zbraň mu byla zajištěna a za přestupek proti zákonu o zbraních mu policisté uložili blokovou pokutu dva tisíce korun.

Kromě platnosti zbrojních průkazů se policisté zaměřili také na kontroly technického stavu zbraní, průkazů zbraní, loveckých lístků a v neposlední řadě také na to, zda myslivci nemanipulují se zbraněmi pod vlivem alkoholu.

"Celkem zkontrolovali asi padesát myslivců, kromě neplatného zbrojního průkazu u jednoho z nich žádné další přestupky nezjistili,“ prohlásila policejní mluvčí Iva Šebková s tím, že podobné kontroly budou pokračovat i nadále.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků