Hlavní obsah

Policisté dopadli zkušeného sňatkového podvodníka

V neděli odpoledne byl po několikaměsíčním celostátním pátrání v Praze na Novém Městě dopaden policisty 26letý recidivista z Hodonínska. Ten pod záminkou společného života okradl například v říjnu minulého roku důvěřivou 30letou ženu z Týnce nad Sázavou o automobil Renault Twingo, mobilní telefon a platební kartu.

Policisté dopadli zkušeného sňatkového podvodníka

Mladík se podle mluvčí benešovské policie Zuzany Stránské se svou obětí seznámil pomocí internetové seznamky. "Jedná se o velmi zkušeného podvodníka, který podobné skutky na důvěřivých ženách páchal i na jiných místech republiky,“ řekla Právu Stránská.

Podle Stránské byl pokaždé scénář podvodu stejný. "Postupně si získal jejich náklonnost a důvěru, následně se k nim nastěhoval a žil s nimi ve společné domácnosti. Na počátku října ženě z Týnce nakukal, že si potřebuje dojet do Prahy zařídit si své osobní věci. Zpět k ní se už ale nevrátil,“ popsala jeho triky Stránská.  

Povedenému Casanovovi z Moravy nyní hrozí v případě odsouzení za trestné činy zpronevěry a neoprávněného užívání cizí platební karty až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Státní zástupce podal návrh na vzetí mladíka do vazby. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků