Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Policisté díky školákovi zachránili život tonoucímu muži

Jedenáctiletému školákovi a také policistům může za svůj život vděčit dvaapadesátiletý muž, který se v neděli odpoledne málem utopil ve výkopu ve Výstavní ulici v Ostravě-Vítkovicích.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Policisté díky školákovi zachránili život tonoucímu muži

Muže, který byl v bezvědomí, chlapec ve výkopu uviděl v neděli odpoledne a kontaktoval policisty, kteří v tu chvíli náhodou kolem něj projížděli.

„Muž se nacházel v polosedě a nad hladinou měl pouze hlavu. Policisté proto hned nevěděli, zda je zraněn. Vstoupili do výkopu a muže vytáhli. Ten ale nereagoval na vnější podněty, byl v bezvědomí. Jeden policista mu proto poskytl první pomoc a druhý přivolal rychlou lékařskou pomoc,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Holčáková.

Dodala, že podle slov přivolaného lékaře muž pravděpodobně prodělal silný epileptický záchvat. Nyní je hospitalizován ve Vítkovické nemocnici.

„Policisté tak 52letém muži z Ostravy-Vítkovic zřejmě zachránili život. Poděkování za rychlou reakci také patří žákovi páté třídy Základní školy v Březinově ulici v Ostravě-Zábřehu,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků