Hlavní obsah
Policie i hasiči pátrají po nezvěstném muži. Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policisté dál hledají muže, který v pražském kanále hledal kešky

Pražští policisté od nedělního rána pokračují podél Vltavy v centru města v pátrání po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání takzvaných kešek v podzemním tunelu Motolského potoka spolu s dalšími třemi mladými lidmi spláchla prudká přívalová vlna. Dva z nich se zachránili a skončili v nemocnici, pohřešovanou ženu našli v sobotu večer policisté utonulou pod Jiráskovým mostem.

Policie i hasiči pátrají po nezvěstném muži. Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policisté dál hledají muže, který v pražském kanále hledal kešky

Hlídky poříční policie na člunech hledaly mladíka až do pozdního večera, ještě předtím se zapojili do pátrání potápěči pražských hasičů.

"Dnes od rána budeme pátrat dál, zaměříme se na oblast Mánesa, Rašínova nábřeží a propusti, která se tam nachází," uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Pokud počasí dovolí, budou pátrat i v tunelu, kde čtyři příznivce geocachingu zaskočila silná bouře s lijákem.

Tunel Motolského potoka, který na smíchovské náplavce ústí do Vltavy, měří podle mluvčího zhruba čtyři kilometry. V sobotu se tam kvůli velké vodě nebylo možné dostat. Bude-li to potřeba, požádají policisté opět o pomoc potápěče, dodal Rybanský.

Policisté už také identifikovali oběť, jejíž tělo v sobotu večer našli. "Jedná se o ženu, ročník 1991," uvedl mluvčí.

Po sobotní průtrži mražen vyjížděli pražští hasiči k více než 50 případům. Odčerpávali vodu ze zatopených tunelů, sklepů a garáží, odstraňovali stromy, které spadly na silnice nebo auta. V Anežském klášteře bylo až 40 centimetrů vody, rychle ale odtekla. Přívaly deště a popadané stromy na silnicích na několika místech zkomplikovaly automobilovou dopravu i MHD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků