Hlavní obsah

Policisté chtěli vyloupit benzínku, jeden byl ve službě

V cele předběžného zadržení jsou dva policisté z dálničního oddělení v Ostrově na Tachovsku. V noci na neděli je zatkli jejich kolegové ze speciální zásahové jednotky v okamžiku, kdy se chystali přepadnout obsluhu dálniční benzínové čerpací stanice. Jeden ze zadržených policistů byl v té době dokonce ve službě a oblečený do policejní uniformy.

Policisté chtěli vyloupit benzínku, jeden byl ve službě

Zatýkání obou policistů ve věku 26 a 27 let neproběhlo bez komplikací. Z místa se snažili ujet, když prorazili policejní zátaras. S třílitrovým vozem zamířili směrem na Rozvadov. V patách jim byl vůz zásahové jednotky. Lupiči nereagovali ani na varovné výstřely. Zadržet se je podařilo až po třiceti kilometrech, kde na sjezdu z dálnice havarovali.

"Oba jsou obviněni z trestných činů loupeže. Ten policista, který byl ve službě, je navíc stíhán za zneužití pravomoci veřejného činitele," řekla plzeňská státní zástupkyně Antonie Zelená.

Výslechy obou policistů trvaly více než  pět hodin. "Řekli svoji verzi. My jsme na základě jejich výpovědí rozhodli, že podáme krajskému státnímu zastupitelství podnět  k návrhu na vzetí do vazby," upřesnila Zelená. 

Podle jakého scénáře chtěli strážci zákona benzínku přepadnout, státní zastupitelství zatím tají. "O tom nyní nelze hovořit. Mohlo by to v tomto okamžiku narušit vyšetřování," vysvětlila Zelená.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků