Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Policista měl na služebně poranit režisérovi oči, soud ho osvobodil

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil policistu Michala Máčalu obžaloby z napadení režiséra Tomáše Bintera. Podle státního zástupce Romana Kafky devětadvacetiletý muž jako člen pohotovostního a eskortního oddílu krajského ředitelství policie jednačtyřicetiletého režiséra bezdůvodně tloukl ve výslechové místnosti ve Zlíně.

Foto: Profimedia.cz
Policista měl na služebně poranit režisérovi oči, soud ho osvobodil

Máčala vinu odmítl. Za zneužití pravomoci úřední osoby mu hrozilo až pět let vězení. Máčala údajně spoutanému muži vulgárně nadával a fyzicky jej napadl, čímž mu způsobil zranění očí. Režisérovi podle Kafky nasadil tmavé brýle a přes ně jej několikrát udeřil.

Policista, který byl do vyřešení případu postaven mimo službu, popřel, že Bintera napadl. Podle znalce si Binter mohl některá zranění způsobit i pádem, modřiny kolem očí ale podle něj vznikly zřejmě aktivním násilím.

Režisér byl ve Zlíně na konci ledna pracovně a večer si s přáteli zašel do baru. Tam se prý s kamarádem ohradil proti tomu, když barmanka chtěla zavírat. Žena na ně proto zavolala policii. Hlídka oba muže odvezla nejprve do nemocnice na lékařskou prohlídku a pak údajně na služebnu, kde je prý muži zákona uráželi a zbili. Nakonec oba muže policie odvezla na záchytku.

Režisér měl klást odpor

Máčala tvrdil, že se je nejprve snažil po dobrém dostat z baru, který odmítali opustit, a sami si nalévali alkohol, i když obsluha chtěla zavírat. Podle něj mu Binter kladl při vyvedení z baru aktivní odpor.

"Z jeho strany to byla normální hospodská rvačka. Jednal arogantně a vulgárně," řekl Máčala s tím, že použil proti režisérovi slzný plyn. Muže, který údajně nadýchal přes jedno promile alkoholu, poté odvezli na vyšetření do nemocnice a následně do policejní výslechové místnosti.

Binter si podle Máčaly na nic nestěžoval. Tmavé brýle mu prý policista nasadil kvůli tomu, že se režisér i ve výslechové místnosti choval agresivně. Máčala ale připustil, že brýle proti někomu použil poprvé. Navíc jejich použití nezaznamenal, za což byl už dříve nadřízeným kázeňsky potrestán.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků