Hlavní obsah

Policie zatkla cizince, který měl zadržovat pohřešovanou nezletilou dívku

Úspěšně skončilo celostátní pátrání po 14leté Tereze z Libčic nad Vltavou, která 29. prosince utekla z domova. Policisté ji objevili v Praze 9 ve společnosti mladého cizince, který ji podle dívčiny výpovědi zadržoval. Mladík skončil v policejní cele.

Policie zatkla cizince, který měl zadržovat pohřešovanou nezletilou dívku

"Je to nejspíše Ukrajinec, nyní čeká v policejní cele. Hrozí mu obvinění z ohrožování mravní výchovy a omezování osobní svobody," řekl v pondělí tiskový mluvčí okresního policejního ředitelství Praha - západ Jaroslav Vokáč.

Dívka při výpovědi na policejní služebně přiznala, že zadrženého muže znala. Přemluvil ji k návštěvě Prahy, kam odjeli 29. prosince vlakem. Z nádraží Holešovice ji cizinec odvezl na sídliště Prosek, kde je staveniště. Odemkl jednu ze stavebních buněk, v ní se spolu nejdříve dívali na televizi. Nezletilé děvče tvrdilo, že potom ji mladík obtěžoval a přemlouval k sexu.

Mluvčí Vokáč upozornil, že policie důkladně prověřuje, zda dívčina výpověď je zcela pravdivá.Teprve pak totiž vyšetřovatel rozhodne, z jakých trestných činů cizince obviní. Tiskový mluvčí dodal, že k vypátrání významně přispěli svědci, kteří se obrátili na policii po zveřejnění popisu pohřešované dívky ve sdělovacích prostředcích.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků