Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Policie zasahuje ve Varnsdorfu kvůli sporným radarům

Kriminalisté zasahují od středečního dopoledne na městském úřadu ve Varnsdorfu, v domě starosty a sídle majitele firmy WST, policie podle České televize vyšetřuje pronájem radaru na měření rychlosti.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Policie zasahuje ve Varnsdorfu kvůli sporným radarům

Informaci České televize potvrdila bez detailů mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Vedení města kritizovala už dřív opozice kvůli postupu v případu radarů. Vadí jí mimo jiné stanovení ceny za přestupek. „Probíhají jisté úkony trestního řízení,” řekla ve středu Bartošová s tím, že další podrobnosti nebude sdělovat.

Už v červnu podali tři opoziční zastupitelé stížnost Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Na antimonopolní úřad se obrátil mimo jiné Jan Šimek (Náš Varnsdorf). On a další dva zastupitelé považují smlouvu na měření rychlosti radary se soukromou společností Water Solar technology (WST) za nezákonnou. Částečně argumentují postojem ministerstva vnitra, jemuž se také nelíbí postup městské rady, která opakovaně uzavřela smlouvu na provozování radarů s WTS.

Poslední, v pořadí třetí smlouvu, schválili varnsdorfští radní 14. března s tím, že firmu vybrali na základě otevřeného výběrového řízení poté, co tu původní napadlo ministerstvo vnitra. Podle registru smluv ji město uzavřelo 9. dubna.

Cena za přestupek

Vedení radnice kritiku odmítá. Tvrdí, že město protiprávně nejedná a uzavřené smlouvy jsou v souladu se zákonem. Porušení zákona u vypsaného výběrového řízení nezjistil ani antimonopolní úřad. Třem zástupcům opozice mimo jiné vadí, že podmínkou výběrového řízení byla cena za přestupek.

„Tato výběrová podmínka je dle našeho názoru v rozporu se zákonem. Výše uvedený rozpor ohledně umístění radarů a měření okamžité rychlosti 60 metrů za cedulí obce indikuje, že lokality byly vybrány primárně soukromým dodavatelem měření a to tak, aby se provedlo co nejvíce měření,” uvedli zastupitelé ve stížnosti. Kvůli provozování radarů ve městě chtěla opozice neúspěšně na březnovém zasedání odvolat vedení města.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků