Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Radek Plavecký, Právo

Policie zadržela tři mladé ženy podezřelé ze žhářství na Přerovsku

Vyšetřovatelé zadrželi tři mladé ženy ve věku 18 až 25 let z Přerovska, které podle nich založily v loňském roce tři požáry stohů. Způsobená škoda, byla vyčíslena na bezmála 330 tisíc korun. Obviněným hrozí až rok vězení.

Ilustrační foto Foto: Radek Plavecký, Právo
Policie zadržela tři mladé ženy podezřelé ze žhářství na Přerovsku

Všechny požáry byly podle vyšetřovatelů založeny loni v dubnu na Přerovsku. „Začátkem měsíce tehdy neznámý žhář zapálil stoh balíků slámy na poli mezi Bukem a Radvanicemi. Škoda byla vyčíslena na 29 400 korun. K dalším dvěma požárům došlo koncem dubna, dokonce ve stejný den,“ řekla Právu v pátek policejní mluvčí Irena Urbánková.

Hořely tehdy podle ní dva stohy. Jeden o velikosti 10x30m na poli v lokalitě zvané Na Koutech u obce Lazníky, druhý o velikosti 50x20 metrů v lokalitě zvané U Vysílače u Radvanic. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. „Během požárů nebyl nikdo naštěstí zraněn,“ uvedla mluvčí.

Podle policistů první požár založily všechny tři ženy společně, na dalších dvou se podílely pouze dvě z nich, osmnáctiletá dívka s pětadvacetiletou ženou. Důvodem prvního činu byla údajně pomsta, motiv založení dalších požárů ženy neobjasnily. Všechny už byly obviněny z poškození cizí věci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků