Hlavní obsah

Policie zadržela podezřelé z výroby drog, v bytě našla sedm miliónů v hotovosti

Pět zadržených cizinců, taková je bilance akce kriminalistů s krycím názvem „Přehrada“. Při zásahu, který se odehrával na několika místech ve středních Čechách a Praze, našli policisté celkem sedm miliónů korun, z toho šest bylo v jednom pražském bytě. Kriminalisté našli také suroviny pro výrobu drog a luxusní vozy. Ve středu o tom informoval mluvčí policie Aleš Pavlík.

Policie zadržela podezřelé z výroby drog, v bytě našla sedm miliónů v hotovosti

Přehradu spustili policisté již loni v září. Nyní oznámili, že zadrželi pět osob cizí státní příslušnosti, konkrétně Vietnamců.

„Pachatelům hrozí trest odnětí svobody v délce trvání osm až 12 let. Byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,” uvedl mluvčí.

Policisté našli celkem sedm miliónů korun, z toho šest milionů bylo v jednom pražském bytě

Foto: Novinky

„V rámci realizace bylo provedeno celkem šest domovních prohlídek a šest prohlídek jiných prostor a pozemků, během kterých bylo zajištěno velké množství komponentů k provozu pěstíren konopí a varen metamfetaminu, dále čtyři luxusní vozidla (BMW X5, AUDI A6, VW Passat a Škoda Superb), finanční hotovost v různých měnách v celkové hodnotě řádově v jednotkách miliónu korun, přes 20 kg metamfetaminu v konečné fázi výroby a 1500 kusů rostlin konopí setého,” dodal mluvčí.

Policisté našli celkem sedm miliónů korun, z toho šest milionů bylo v jednom pražském bytě

Foto: Novinky

Trestní stíhání bylo zahájeno proti všem pěti zadrženým cizincům, 28. dubna byli vzati do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků