Hlavní obsah
Hotel Olympik v pražském Karlíně Foto: Jan Černý, ČTK

Policie zadržela muže podezřelého z krádeže v hotelu Olympik

Policisté od neděle prověřují muže, kterého podezřívají z krádeže příručního trezoru v pražském hotelu Olympik. Sejf obsahoval akcie v hodnotě 300 miliónů korun a další finanční hotovost. Policisté zatím muže neobvinili a pátrání nadále pokračuje.

Hotel Olympik v pražském Karlíně Foto: Jan Černý, ČTK
Policie zadržela muže podezřelého z krádeže v hotelu Olympik

"Z kanceláře si poté odnesli příruční trezor s přibližně jedním miliónem korun na hotovosti v různých měnách a akciemi v nominální hodnotě asi 300 miliónů korun. Poté z místa zmizeli," uvedla policie.

"Vykradli i další kanceláře, kde se ztratil např. monitor. Když pak v jiné místnosti našli padesátikilový trezor, tak ho vytrhli ze zdi a odnesli. Akcie jsou ale pro ně absolutně bezcenné,“ řekl k tomu Právu ředitel Šos.

Policisté čin vyšetřují jako vloupání, za něž hrozí pachateli trest v rozmezí pěti a 12 let odnětí svobody. Vyšetřovanému muži prozatím nebylo prokázáno, že by se zmíněné krádeže dopustil právě on, pátrání proto pokračuje.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků