Hlavní obsah

Policie zadržela Kosovana, který údajně v ČR prodával heroin

Policisté zadrželi v Praze Kosovana s přítelkyní, kteří údajně v České republice několik měsíců prodávali heroin. Při domovní prohlídce u nich detektivové nalezli téměř šest kilogramů drogy, ze které by mohli po naředění vyrobit až 200 000 dávek heroinu za deset miliónů korun.

Policie zadržela Kosovana, který údajně v ČR prodával heroin

Policie dvojici obvinila z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, za což jí hrozí až deset let vězení. ČTK to sdělil šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Kriminalisté zadrželi Kosovana v Praze 6 a následně prohledali jeho byt v činžovním domě v šesté městské části. Kromě heroinu nalezli přes čtyři kilogramy směsi, která se používá na ředění drogy. Zabavili také digitální váhy a lisovací zařízení, které lisuje heroin do zhruba půlkilogramových obdélníků.

Oba zadržení jsou nyní ve vazbě. Kosovana policie obvinila také z maření výkonu úředního rozhodnutí, protože byl podle ní v Česku nelegálně.

Podle Výroční zprávy Národní protidrogové centrály za rok 2008 v České republice loni klesla obliba heroinu. Obchodováním s touto drogou se na českém území zabývají především etničtí Albánci, zejména z Kosova a Makedonie. Heroin do ČR dopravují převážně v autech po Balkánské cestě. Za celý loňský rok kriminalisté zabavili zhruba 46 kilogramů této drogy, rok před tím to bylo asi 20 kilogramů.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků