Hlavní obsah

Policie zabránila vraždě podnikatele

Policii se v pátek podařilo zabránit závažnému zločinu. V poutech totiž krátce po poledni po zásahu speciálního Útvaru rychlého nasazení (URNA) skončila dvojice Pražanů (41 a 33), která údajně připravovala vraždu nejmenovaného pražského podnikatele. Tomu podezřelí dlužili větší finanční částku v řádech miliónů korun.

Policie zabránila vraždě podnikatele

Dvojice chtěla podle informací Práva podnikatele zastřelit v nejbližších dnech. Prvního z nich zadrželi policisté z elitního útvaru doma, druhého přímo na cestě ve Vestci u Prahy, kde ho vytáhli z auta.

„Oba muži byli obviněni z přípravy vraždy nejmenovaného podnikatele a byl podán návrh na jejich vzetí do vazby. Soud návrh akceptoval a obvinění jsou ve vazbě,“ řekl Právu státní zástupce, který dostal případ na starosti.

Blíže se zatím nechtěl vzhledem k pokračujícímu vyšetřování ke kauze vyjadřovat. Dvojice mužů se podle mluvčího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavla Hantáka sešla v pátek ve Vestci, ovšem již v té době ji sledovali policisté, kteří oba následně zatkli. Právě při této schůzce vraždu domlouvali.

"Při domovních prohlídkách našli policisté u mužů několik zbraní," řekl Právu Hanták s tím, že útvar vyřešil případ během několika dnů. Zpravidla přitom detektivové pracují na podobných případech celé měsíce.

Oběma nyní za přípravu vraždy hrozí až výjimečný trest vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků