Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Policie zabavila na Českolipsku konopí za dva milióny

Když prodal devětadvacetiletý muž z Českolipska o šest let mladšímu muži z Mladoboleslavska přes půl kilogramu konopí, netěšil se z výdělku dlouho. V době prodeje mu již byli na stopě policisté. Krátce po prodeji ho ve středu zadrželi a obvinili z nedovolené výroby drog. Při domovních prohlídkách policie našla celkem 30 kilogramů konopí v hodnotě asi dva milióny korun.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Policie zabavila na Českolipsku konopí za dva milióny

„Muž prodal 600 gramů konopí, navíc zhruba stejné množství této rostliny zajistili v osobním vozidle obviněného při běžné silniční kontrole. Zajištěné konopí bylo podrobeno laboratornímu zkoumání, které ukázalo, že obsahuje zakázanou látku THC. Tato látka je hlavní účinnou složkou marihuany, která se z konopí vyrábí,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Souběžně se zatčením 29letého podezřelého provedli policisté celkem šest domovních prohlídek, a to jak u samotného zadrženého, tak na dalších pěti adresách v okrese Česká Lípa a Liberec. Při nich zajistili konopí v tržní hodnotě 2 milióny korun.

„Předpokládáme, že mohou padnout ještě další obvinění,“ upozornila Baláková a dodala, že vzhledem k závažnosti případu policisté bezprostředně po obvinění 29letého muže podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. „A to hned pro všechny tři vazební důvody, tedy proto, aby obviněný neovlivňoval další dosud nevyslechnuté osoby, aby ve své trestné činnosti nepokračoval a aby se trestnímu stíhání nevyhýbal,“ vyjmenovala mluvčí.

Státní zástupce ale tento podnět policistů neakceptoval, a proto bude obviněný stíhán na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků