Hlavní obsah
Dívka zemřela na maturitním plese v pražském Radiopaláci. Foto: Jiří Forman, Novinky

Policie: Za úmrtí maturantky může stres a vyčerpání, drogu neměla

Příčinou březnového úmrtí dívky na maturitním plese v pražském Radiopaláci byla shoda nepříznivých okolností, zejména stres a vyčerpání. V pondělí to sdělila mluvčí policie Jana Rösslerová. Svědci tragédie tvrdili, že dívka zemřela po požití povzbuzující drogy extáze, znalecké posudky to ale vyloučily.

Dívka zemřela na maturitním plese v pražském Radiopaláci. Foto: Jiří Forman, Novinky
Policie: Za úmrtí maturantky může stres a vyčerpání, drogu neměla

"Kriminalisté nechali vypracovat několik rozsáhlých znaleckých posudků z různých odvětví. Vyplývá z nich, že mladá maturantka zemřela náhle v důsledku nepříznivé shody různých okolností," sdělila mluvčí. Dívka prý prožívala silný stres z přípravy na večírek a navíc měla "oslabený a vyčerpaný organismus". V jejím těle podle Rösslerové nebyly žádné omamné a psychotropní látky nebo jedy.

Policie již výsledky zkoumání sdělila pozůstalým a případ se chystá odložit s tím, že se trestný čin nestal.

Stíhají dealery

V souvislosti s případem ale kriminalisté stíhají 15 lidí kvůli podezření z prodeje drog, které účastníci plesu a následujícího večírku údajně požívali. Policisté při vyšetřování zjistili, že pod vlivem extáze byly desítky lidí. Na základě výpovědí pak obvinili nejdřív osm mladíků ve věku mezi 19 až 22 lety a jedenapadesátiletého muže. Později následovala obvinění dalších lidí.

Většině hrozí až desetileté vězení, nejstaršímu muži až dvanáctiletý trest. Podle kriminalistů prodal za poslední rok kolem 10 000 tablet extáze. U některých z obviněných policie již ukončila vyšetřování a navrhla státnímu zastupitelství podat k soudu obžalobu.

Požití drogy u dívky policie vyloučila po toxikologických testech již v červnu, stále ale nebylo možné určit příčinu úmrtí. Podle výsledků pitvy zemřela na otok mozku, byla zdravá a neměla žádnou skrytou poruchu. Podařilo se pouze najít látku, která je součástí jednoho léčiva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků