Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie vyšetřuje majitele psa kvůli fotkám zvířete s vydrou v zubech

Policie prověřuje chování podnikatele Miroslava Janečka (54) kvůli fotkám jeho psa, které zveřejnil na Facebooku. Zvíře je na nich zachycené, jak drží v zubech vydru, která patří mezi zvlášť chráněné živočichy.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie vyšetřuje majitele psa kvůli fotkám zvířete s vydrou v zubech

„Přijali jsme oznámení od České inspekce životního prostředí o možném porušení právních předpisů ze strany 54letého muže, jehož pes měl ulovit zvláště chráněného živočicha – vydru říční. Kriminalisté nyní zjišťují okolnosti případu,“ uvedla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

První série fotografií je datovaná 21. února a doprovází ji text „Nikdo nám nebude krást ryby“. Další následuje o dva týdny později s komentářem „Další zloděj měl smůlu“.

Další zloděj měl smůlu☠️☠️☠️

Zveřejnil(a) Miroslav Janeček dne 8. březen 2018

Fotografie jsou pořízeny u rybníka na Tachovsku, který Janečkovi patří. „Ať si vyšetřují, co chtějí. Já říkám, že pes vydru nezakousl. Byla mrtvá a on ji akorát našel a vzal do tlamy. Každý normální člověk ví, že žádný pes není tak dobrej, že by živou vydru chytil. To by musel být atomový pes. Proto mě to nechává klidným,“ řekl Právu Janeček.

...nikdo nám nebude krást ryby☠️

Zveřejnil(a) Miroslav Janeček dne 21. únor 2018

Podle svých slov fotky umístil na Facebook schválně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků