Hlavní obsah
Jiří Veřmiřovský neskrýval svoji spojenost s tím, že policie vypátrala jeho stařičkého veterána. Foto: Aleš Honus, Právo

Policie vypátrala ukradeného veterána z roku 1931

Historický automobil Tatra 54 z roku 1931, který ukradli na počátku října zloději z garáže v Ostravě-Nové Vsi, vypátrala ostravská policie. Auto, které má pro majitele naprosto nevyčíslitelnou hodnotu, se podařilo vrátit v pořádku. Po pachateli krádeže však policie doposud pátrá.

Jiří Veřmiřovský neskrýval svoji spojenost s tím, že policie vypátrala jeho stařičkého veterána. Foto: Aleš Honus, Právo
Policie vypátrala ukradeného veterána z roku 1931

Majitel automobilu Jiří Veřmiřovský neskrýval svou spokojenost. „Před policií opravdu klobouk dolů. Myslel jsem si, že se auto už nenajde, že už je v zahraničí,“ řekl šťastný majitel.

Veterán podle něj přežil nejenom druhou světovou válku a celé období komunismu, ale také povodně v roce 1997, při kterých byl zatopen až nad střechu. „V garáži v Nové Vsi byly tehdy asi čtyři metry vody, výdřeva uvnitř automobilu se úplně rozpadla, takže jsme ho museli znovu poskládat,“ dodal majitel.

Ukradený veterán Tatra 54

Foto: Aleš Honus, Právo

Auto mu zmizelo z garáže, která byla vybavena alarmem, v noci na 5. října. „Do té garáže už se nikdy nevrátí, nemohl bych klidně spát. Uložím ho někde, kde bude ve větším bezpečí. Automobil má pro mne obrovskou hodnotu, nikdy bych ho neprodal. Je to rodinná památka na dědu, který auto koupil v roce 1938. Takových aut dnes je v republice už jen maximálně dvacet,“ řekl Veřmiřovský.

V garáži našli policisté i dělostřeleckou minu

O nálezu auta informovala v pondělí mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. „Vozidlo bylo lokalizováno a vypátráno kriminalisty v jedné z garáží v Ostravě. Samotnému zajištění vozu předcházelo ještě přivolání pyrotechnika na místo, neboť v garáži se nacházela také dělostřelecká mina ráže 8 milimetrů a dále tělo ručního granátu F1. Specialista-pyrotechnik munici odborně zajistil a byla předána k expertízám. Kriminalisté provedli dále ohledání místa a zajistili stopy, které rovněž vyhodnotí znalci,“ uvedla mluvčí.

Sotva však policie vrátila ukradenou tatrovku majiteli, nyní řeší krádež dalšího drahého automobilu, tentokrát podstatně novějšího. Jde o vozidlo Toyota Land Cruiser v hodnotě jednoho miliónu korun.

„Vozidlo bylo zaparkováno v jedné z obcí u Ostravy a neznámý pachatel se ho měl zmocnit zatím nezjištěným způsobem od 22. do 23. října. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro zločin krádež, pachateli tak hrozí trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ dodala Holčáková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků