Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie vypátrala nemocničního fantoma, ke krádežím se přiznal

Pražská policie obvinila muže, po kterém pátrala v souvislosti s krádežemi osobních věcí zdravotníků v nemocnicích. Devětapadesátiletý muž se k sedmi krádežím přiznal. K jeho dopadení pomohlo zveřejnění případu.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie vypátrala nemocničního fantoma, ke krádežím se přiznal

„Díky medializaci případu kriminalisté přijali hned několik poznatků, které je posléze dovedly ke konkrétní osobě podezřelého muže. Ten se ve čtvrtek v dopoledních hodinách na základě předvolání dostavil na policejní služebnu, kde se k činům doznal,“ oznámila v pátek mluvčí policie Iveta Martínková.

Podrobnější k případu zatím být nechtěla, protože případ kriminalisté dále vyšetřují. Stíhání pachatele probíhá na svobodě.

Policie o případech informovala v polovině ledna, kdy požádala o pomoc veřejnost. Detektivové věděli o sedmi případech z Prahy z období let 2008 - 2015. Pachatel vždy využil chvíle, kdy byly sestřičky v nemocnicích u pacientů, a z jejich kanceláří bral jejich osobní věci. V jednom případě se s nimi dokonce střetl ve dveřích, když nesl kabelku, přesto ale hbitě utekl. [celá zpráva]

Anketa
Ztratilo se vám někdy něco v nemocnici?
ano, zřejmě jsem byl okraden/okradena
18.7 %
ano, ale byla to moje zapomětlivost
2.2 %
ne
79.1 %
Celkem hlasovalo 134 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků