Hlavní obsah

Policie vypátrala muže, který měl řídit formuli na dálnici D4

Formuli, která se na počátku září pohybovala na dálnici D4 na Příbramsku, měl řídit 45letý muž, kterého vypátrali policisté. Podezírají ho ze spáchání přestupku v dopravě a věc předali do správního řízení. V pátek ráno o tom informovala mluvčí příbramských policistů Monika Schindlová.

Policie vypátrala muže, který měl řídit formuli na dálnici D4

„Příbramští policisté ukončili šetření týkající se jízdy závodního automobilu typu formule po dálnici D4 mezi Příbramí a Dobříší,“ uvedla Schindlová k případu z 8. září, kdy se po dálnici měl pohybovat závodní monopost, který je technicky nezpůsobilý k provozu na pozemních komunikacích. Kromě jiného nemá registrační značku nebo blinkry.

Jízdu závodního automobilu typu formule zachytili ostatní motoristé na video. Policisté podle Schindlové případ předali příslušnému správnímu orgánu pro podezření ze spáchání přestupku v dopravě.

„Pětačtyřicetiletý muž měl řídit vozidlo, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, a ohrozit tím ostatní účastníky silničního provozu. Ve správním řízení za uvedené jednání hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku,“ uvedla mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků