Hlavní obsah
Trezory se podařilo nalézt v hracholuské přehradě Foto: Policie ČR

Policie vylovila z Hracholuské přehrady dva trezory z lednové krádeže

Policie téměř po roce našla dva trezory, které odnesli zloději z domu v Plzni na Slovanech. Našli je při pátrání na dně hracholuské přehrady. Teď se podařilo policii dopadnout také zloděje. Jde o šestadvacetiletého recidivistu a jeho o osm let staršího komplice.

Trezory se podařilo nalézt v hracholuské přehradě Foto: Policie ČR
Policie vylovila z Hracholuské přehrady dva trezory z lednové krádeže

„Oba jsou vyšetřováni na svobodě,“ řekla Právu policejní mluvčí Veronika Hokrová. Dva volně umístěné trezory s cennostmi a penězi v české i zahraniční měně si zloději odvezli v lednu, při tom stačili poničit zdi i schodiště uvnitř domu. Ten prohledali důkladně.

„Mimo jiné vešli do dětského pokoje, ve kterém našli dvě dětské pokladničky – ty poškodili, aby se dostali k jejich obsahu,“ podotkla Hokrová. Přišli si tak na sedm stovek v drobných, celková škoda se ale vyšplhala na téměř 780 tisíc korun.

Kriminalistům se podařilo vystopovat, kde se dvojice zbavila odcizených trezorů – shodili je ze silničního mostu přes hracholuskou přehradu. „Policisté je v součinnosti s hasiči nalezli v hlubinách nádrže,“ doplnila Hokrová. Zloděje se pak podařilo dopadnout v polovině prosince.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků