Hlavní obsah
 

Policie v sobotu otočila 170 aut. V neděli stejně bleší trh v Praze otevřel

V sobotu se policisté z hlavního města zaměřili na známý bleší trh v pražských Vysočanech. Zatarasili vstup a otočili 170 aut, které na trh nepustili. V neděli přesto jeho provozovatel Lukáš Svoboda trh otevřel. Pro ČTK uvedl, že i přes vládní opatření se tato akce konat může. Policie to vidí jinak, podle policejního mluvčího Jana Rybanského případ poputuje správnímu orgánu a provozovatele zřejmě čeká pokuta.

 
Policie v sobotu otočila 170 aut. V neděli stejně bleší trh v Praze otevřel

Policisté se na křižovatku ulic U Elektry a Poděbradská dostali už před páteční půlnocí, protože někteří prodejci přijíždějí na trhy už během noci, aby mohli mít lepší místo. Na místě byli až do sobotního dopoledne.

„Policisté dohlíželi především na dodržování pravidel volného pohybu a pobytu osob, zákazu nočního vycházení, zákazu maloobchodního prodeje a zákaz prodeje na tržištích a tržnicích,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Policisté při sobotní kontrole blešího trhu

Foto: Policie ČR

V sobotu tedy zůstal trh opravdu zavřený, v neděli už ale byla situace jiná. „Oznámili jsme provozovatele pro podezření z porušení momentálně platných vládních nařízení příslušnému správnímu orgánu,“ řekl Rybanský. Policie podle něj na místo dorazila na základě řady oznámení od lidí. Dodal, že podle jeho informací v tuto chvíli není v plánu další akce podobná té dřívější, při které by policisté bránili lidem v přístupu do areálu.

Podle vládních nařízení je prodej zboží ve stáncích a na tržištích zakázán s výjimkou pojízdných prodejen potravin a drogistického zboží v obcích, kde není pevný obchod. Podle provozovatele však jde v případě vysočanského areálu podle tržního řádu hlavního města o trh, zatímco vládní opatření zmiňuje jen tržnice a tržiště. Opatření se tak na něj nevztahuje, míní. V sobotu Svoboda uvedl, že zvažuje právní kroky proti postupu policistů.

Policisté na kontrole blešího trhu

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků