Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie v Aši v noci zadržela muže, který měl napadnout pošťáka sekerou

Police v Karlovarském kraji v noci vypátrala a zadržela dvacetiletého mladíka, který je podezřelý ze spáchání pátečního násilného trestného činu v Aši. V sobotu o tom informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie v Aši v noci zadržela muže, který měl napadnout pošťáka sekerou

„Nyní je v policejní cele, jsou s ním prováděny úkony trestního řízení,” uvedla.

Podle dostupných neoficiálních informací mladý muž napadl sekerou doručovatele pošty a jeho přítelkyni. Oba utrpěli vážná zranění. Starosta Aše Dalibor Blažek (HNHRM) v pátek řekl, že podle jeho informací chtěl útočník převzít zásilku pro známého, a když mu ji poštovní doručovatelé nevydali, napadl je sekerou.

Zraněné ve vážném stavu na místě ošetřila záchranná služba a převezla je do plzeňské fakultní nemocnice, uvedl v pátek mluvčí karlovarské záchranné služby Radek Hes. Administrátor Fakultní nemocnice v Plzni Petr Kozák řekl, že oba zranění se v pátek v nemocnici podrobili operaci a nadále jsou ve velmi vážném stavu umístěni na specializovaných intenzivních odděleních nemocnice.

Po podezřelém muži vyhlásila policie v pátek pátrání. „Pátrali jsme po podezřelém celý den a noc, v noci na dnešek, kolem 02:00 byl zadržen v Aši,” uvedla bez dalších podrobností policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků