Hlavní obsah

Policie ukončila vyšetřování krachu CK Harmonie medical

Návrhem na podání obžaloby ukončila policie vyšetřování jednatelky cestovní kanceláře Harmonie medical z Háje ve Slezsku na Opavsku, která nechala v polovině roku 2003 v Chorvatsku tři stovky klientů bez zaplaceného ubytování. V úterý to potvrdila mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková.

Policie ukončila vyšetřování krachu CK Harmonie medical

Spis, který viní jednatelku společnosti Hanu Vítečkovou z řady trestných činů, má zhruba 50 svazků o téměř jedenácti tisících stranách. Celkovou škodu, kterou měla podnikatelka svým jednáním způsobit, policie vyčíslila na 18,5 miliónu korun.

Cestovní kancelář Harmonie medical, která organizovala ozdravné pobyty pro zdravotně postižené v Chorvatsku, zkrachovala v polovině roku 2003 a loni na jaře byl na ni prohlášen konkurs. Kromě turistů, s jejichž dopravou zpět do vlasti musela tehdy pomoci jiná cestovka ve spolupráci s českou ambasádou, je mezi poškozenými i mnoho lidí, kteří si zájezdy zaplatili a už nestačili odjet. [celá zpráva]

"Přestože věděla, že společnost v budoucnu nedostojí svým závazkům a nebude mít uzavřeno pojištění pro případ úpadku, uzavřela s 641 klienty cestovní smlouvy na ozdravné pobyty v Chorvatsku, čímž vylákala 13,9 miliónů korun," uvedla mluvčí.

Mezi poškozenými nejsou jen zákazníci cestovky

Podle policie Vítečková v březnu 2002 například uzavřela smlouvu o provedení stavebních prací ve čtyřech chorvatských hotelích, přestože věděla, že peníze nebude moci splácet. Uhradila pouze necelou polovinu prací.

Kromě toho si půjčovala statisícové částky od dalších osob, přestože podle policie věděla, že je nebude schopna splácet, neboť je nejméně od roku 2000 v úpadku předlužením.

"Zákon porušila i tím, že bez zbytečného odkladu nepodala u soudu návrh na prohlášení konkursu," dodala Bednarčíková.

Podnikatelka čelí stíhání z trestných činů podvodu a porušení povinnosti v řízení o konkursu a hrozí ji až dvanáct let vězení. Vyšetřovaná je na svobodě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků