Hlavní obsah
 

Policie ukončila kauzu mrtvých tygrů, ve vazbě zůstává preparátor

Českolipská policie podala návrh na obžalobu Ludvíka Berouska a dalších dvou lidí, kteří jsou obviněni v souvislosti s nelegálním obchodováním se zvířaty. Berousek a další obviněný jsou vyšetřováni na svobodě, jeden muž je stále ve vazbě. Na dotaz Novinek to ve středu řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

 
Policie ukončila kauzu mrtvých tygrů, ve vazbě zůstává preparátor

„Kriminalisté již obdrželi všechny znalecké posudky a případ minulý týden předali na státní zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Sedmašedesátiletý a šestapadesátiletý muž již byli propuštěni z vazby, 36letý muž v ní zůstává,“ informovala Baláková.

Případ teď má na stole Okresní státní zastupitelství v České Lípě, které rozhodne, zda se s podáním policie ztotožňuje a podá na trojici mužů obžalobu.

Celníci našli také ukryté maso.

Foto: Celní správa

Berousek, jehož rodina provozuje dva zooparky, byl za mřížemi zhruba 1,5 měsíce. Propuštěn byl na začátku září. Policie muže obvinila z trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami. Hrozí jim až pětiletý pobyt za mřížemi.

Dodávali do Sapy

Kriminalisté Berouska podezírají, že choval tygry a dodával je dalšímu obviněnému, šestatřicetiletému preparátorovi Miloši H., který zvířecí těla zpracovával například na masox nebo tygří víno.

Nalezený usmrcený tygr

Foto: Celní správa

Policie vyšetřuje ještě šestapadesátiletého Vietnamce, kterého kriminalisté označují jako organizátora trestné činnosti. Hotové produkty údajně rovněž prodával v pražské tržnici Sapa.

Policie v případu zatýkala v polovině července, při domovních prohlídkách zajistila kromě těla usmrceného tygra také nádoby používané při výrobě produktů tradiční asijské medicíny.

U obviněného preparátora policisté našli navíc dvacet těl dalších chráněných živočichů, například bobra, ledňáčka nebo poštolky. V kotlích, které policie našla, se zvířata vařila až deset dní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků